Kołobrzeg / Bagicz - 102 ha / okazyjna sprzedaż terenu z lotniskiem dla inwestora pod projekt deweloperski

Niniejszym proponujemy zakup 147 ha terenu z MPZP w Bagiczu tuż pod Kołobrzegiem, niespełna 8 km od centrum miasta, z 3 km linii brzegowej, działającym lotniskiem (sic!). Wszystko w cenie 64 mln zł. Taka inwestycja przy Kołobrzegu to lata stabilnej i bezpiecznej inwestycji dedykowanej zarówno polskim jak i zagranicznym klientom. Ta lokalizacja obroni się sama nawet na tle wszystkich innych realizowanych projektów w Polsce, ponieważ Kołobrzeg jest i pozostanie największą bazą hotelową w Polsce.

Obecny wlaściciel jest zdecydowanie zmotywowany do sprzedaży. Na przestrzeni czasu obniżona została cena z kwoty początkowej 105 mln zł na 64 mln zł za 147 ha (grunty oddane na wieczyste użytkowanie i na własność), natomiast cena 44 mln zł dotyczy tylko zakupu 102 ha (same grunty oddane na własność bez tych na których znajduje się lotnisko) .

Grunt oddany w wieczyste użytkowanie (44 ha), a przeznaczony i faktycznie użytkowany pod lotnisko jest obecnie przedmiotem sporu z gminą i na razie właściciele - za naszą namową - wyłączyli go ze sprzedaży do momentu jego rozstrzygnięcia, co może mieć miejsce zarówno za sprawą nowego inwestora jak i uzyskania porozumienia z obecnym właścicielem, a gminą. Całość, czyli 147 ha to bardzo ciekawy grunt dający jeszcze szersze możliwości wykorzystania całego terenu. Warto pokusić się o rozmowy zarówno z gminą Ustronie Morskie jak i Kołobrzeg, aby lotnisko przywrócić do swojej świetności z betonowym pasem startowym, o łącznej długości 2500 m.

Nowy inwestor - przy pomocy specjalistów - jest w stanie w kilka lat doprowadzić do zgoła jeszcze lepszego przeznaczenia gruntu poprzez zmianę MPZP, a tym samym możliwości realizacji wyjątkowych projektów. Nawet jeśli tylko utrzymane zostanie lotnisko to już daje to ogromny atut dla sprzedaży apartamentów i budowy hoteli dla określonej grupy potencjalnych klientów.

Stan prawny:
Właścicielem terenu jest spółka z o.o. zarejestrowana w Polsce

Władanie terenem ma miejsce w dwóch formach:
1) cena 44,0 mln zł za ok. 102 ha - pełna własność.
2) cena 20,0 mln zł za ok. 44 ha - użytkowanie wieczyste z wpisanym sposobem użytkowania pt.: prowadzenie lotniska.


Przeznaczenie w planie:
/ lotnisko
/ na 4 hotele na blisko 900 gości, mieszkania dla ok. 2500 osób, turystyczna wioska dla 900 turystów
/ marina, aquapark, pole golfowe,
/ teren jeździecki i stadnina koni
/ wewnętrzne i zewnętrzne sportowe boiska
/ parki z placami zabaw, rekreacji,
/ restauracje i bary

więcej informacji pod nr tel. 601 730-555